شناخت سطوح یادگیری زبان انگلیسی در راستای امتحانات کمبریج

چنانچه علاقمند هستید زبان را بصورت استاندارد و در سطوح عالی بیاموزید توصیه می کنیم در راستای امتحانات کمبریج حرکت کنید. زیرا این امتحانات از سطح مبتدی تا حرفه ای (انگلیسی یک بومی تحصیل کرده) را در بر می گیرد. با شرکت در این آزمون ها، می توانید نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کرده و در آزمون های بعدی و بالاتر، انگلیسی خود را بهبود دهید.
این مدارک مادام العمر اعتبار دارد و نیازی به تمدید یا تکرار آزمون نیست و در سراسر دنیا مورد تأیید دانشگاه ها و شرکت ها و سازمان های مختلف می باشد.
KET دوره مکالمه مقدماتی
PET دوره مکالمه متوسطه
FCE دوره مکالمه پیشرفته
CAE دوره انگلیسی حرفه ای 1
CPE دوره انگلیسی حرفه ای 2

 

 

 

 

KET
KET اولین آزمون دانشگاه کمبریج و برابر با سطح A2 مرجع مشترک زبانهای اروپا (CEFR) می باشد که توانایی مکا لمه و نگارش روزمره شما را در سطح پایه و مقدماتی مورد ارزیابی قرار میدهد.
در صورتی می توانید در آزمون KET شرکت کنید که:
مهارتهای پایه زبان را آموخته اید
می توانید متون ساده را درک کنید
در موقعیت های ساده روزمره صحبت کنید
اگرچه KET آزمون ساده ای است ولی به شما کمک خواهد کرد تا سریعتر ضعف و قوت زبان انگلیسی خود را در یابید. مدت آزمون 1 ساعت و 50 دقیقه می باشد و هر چهار مهارت را در بر میگیرد.

PET
PET دومین آزمون دانشگاه کمبریج و مطابق با سطح B1 مرجع مشترک زبان های اروپا (CEFR) می باشد. این آزمون توانایی شما را در سطح متوسطه در حیطه هایی همچون درک مطلب مقالات و کتاب های ساده، نامه های شخصی ساده و نت برداری در جلسات را مورد ارزیابی قرار می دهد. در این سطح از توانایی از داوطلبان انتظار می رود:

نکات اساسی را در مکالمات مربوط به موضوعات معمولی مانند کار، مدرسه، سرگرمی و غیره بفهمند.
در موقعیت هایی که هنگام سفر پیش می آید به راحتی عمل کنند.
بتوانند در مورد تجارب و رویدادهای خود حرف بزنند و رویاها، آرزوها و اهداف خود بیان کنند.
در مورد مسائل مورد علاقه شخصی، مطالب خود را به آسانی و به طور منسجم بیان کنند.

FCE
FCE سومین آزمون دانشگاه کمبریج، مطابق با سطح B2 مرجع مشترک زبانهای اروپا (CEFR) می باشد.
در این سطح از توانایی از داوطلبین انتظار می رود بتوانند:

پیام اصلی متونی را که در مورد موضوعات عملی و خلاصه بیان شده اند بفهمند و در بحث های مرتبط با رشته تخصصی خود فعالانه شرکت کنند.
در بحث های مربوط به موضوعات معمولی با اشخاصی که به زبان مادری خود صحبت می کنند مقصود خود را بدون تلاش و مشکل به راحتی و روانی بیان کنند.
در مورد موضوعات خبری بحث کرده و نکات مثبت و منفی هر وضعیت خاص را بسنجند.
برنامه های تلویزیون یا رادیو را درک کنند.

CPE
، آخرین آزمون دانشگاه کمبریج، مطابق با سطح C2 مرجع مشترک زبان های اروپا (CEFR) می باشد. دانشجویان در این سطح می توانند در سطح “یک بومی تحصیل کرده” انگلیسی را بکار گیرند. این آزمون مناسب افرادی است که قصد تدریس حرفه ای زبان انگلیسی و یا کسب نمره IELTS بالاتر از 7.5 را در نظر دارند.
در این سطح از توانایی از داوطلبان انتظار می رود بتوانند:

به دیگران در مورد موضوعات حساس و پیچیده مشاوره دهند و در مورد آنها صحبت کنند.
کلیه نکات ریز مدارک، مکاتبات و متون عمومی را بدون زحمت درک کنند.
اطلاعات کسب شده از منبع شنیداری و نوشتاری مختلف را خلاصه کنند و قادر باشند نکات اساسی و منطقی اطلاعات مذکور را به طور منسجمی بازگو نمایند.
مقصود خود را با دقت روانی و به طور فی البداهه بیان کنند.

 

مدیر سایت

مدیر سایت حضور ::: مهندس کامپیوتر گرایش نرم افزار ::: CRM - مدیریت ارتباط با مشتری ::: Customer relationship management::: جوجه ای که از تخم بیرون آمد به تخم باز نمیگرده :::

مطالب مرتبط