برند سازی شخصی یا پرسنال برندینگ(personal branding)

برند سازی شخصی یا پرسنال برندینگ(personal branding)

آیا تاکنون فکر کرده اید دیگران وقتی اسم شما را می شنوند چگونه در مورد شما فکر می کنند؟ چه تصویری از شما در ذهنشان ایجاد می شود؟

آیا از واکنش یا برخورد دیگران در مقابل خودتان راضی هستید؟؟ آیا همانگونه که شما خودتان را می شناسید توانسته اید خود را به دیگران معرفی کنید؟

شرکتها وسازمانها وقتی محصولی را به دیگران معرفی می کنند سعی در ارائه تصویری خوب و زیبا از محصول خود دارند چون می دانند این تصویر می تواند موجب پیروزی یا شکست آنها شود.

در برند سازی شخصی هم شما باید بتوانید خودتان را مانند یک محصول که برای فروخته شدن عرضه می شود تصور کنید. لذا باید طوری رفتارکنید که دیگران قانع شوند شما خصوصیات و توانائیهائی دارید که با دیگران متفاوت است.


این بستگی به تلاشتان دارد که چقدر بتوانید با گفتار و حرکات بدن و همچنین دانش خود دیگران را نسبت به تمایز خود قانع کنید ولی مطمئنا آنچه که مهمتر از تلاشتان برای اینکار است این است که خودتان تمایزهای خود را کاملا باور کنید و با اعتماد به نفس کامل خودتان را به دیگران عرضه کنید.

روشهائی برای برند سازی شخصی وجود دارد که بعضی از آنها بصورت خلاصه به آنها اشاره می شود.۱- برای آنچه که می خواهید در مورد خود ارائه دهید سناریو سازی کنید.

۲- چشم انداز،ماموریت و ارزشهای خود را مانند یک شرکت مشخص کنید .

۳- گذشته و تجربیات موفق خود را مستند کنید و در صورت لزوم ارائه دهید.

۴- کارت ویزیت و سایت یا وبلاگ اینترنتی متناسب با آنچه که انجام می دهید طراحی کنید.

۵- به نامه ها و ایمیلهایتان در کمال ادب و صداقت پاسخ دهید.

۶- به آراستگی خود (ظاهر، لباس و کفش) توجه کنید. لزوما نباید لباس و کفشتان گران قیمت باشد ولی بهتر است لباستان تمیز و اتوکشیده و کفشتان واکس خورده باشد.

۷- سعی کنید با اعتماد به نفس کامل با دیگران برخورد کنید .یعنی با لبخندی بر لب،سر بالا به چشم دیگران نگاه کنید.به هنگام دست دادن با اطمینان برخورد کنید.

البته کارهای دیگری هم وجود دارد که در آینده ارائه می شود.

سعی کنید ابتدا خود مطلوبتان را در ذهن خود تصویر کنید آنگاه پس از مدتی در می یابید که آن خود مطلوب به جزئی از شخصیت شما تبدیل شده است.

 

http://www.miliyarder.com

مدیر سایت

مدیر سایت حضور ::: مهندس کامپیوتر گرایش نرم افزار ::: CRM - مدیریت ارتباط با مشتری ::: Customer relationship management::: جوجه ای که از تخم بیرون آمد به تخم باز نمیگرده :::

مطالب مرتبط